Tjena Rille!
Tjena Trac!
Nu har du tränat ett par veckor igen men var bortrest i en månad från mellandagarna och framåt. Var har du varit?
Den långa scoutingresan började i Dubai och gick sedan vidare till Australien och USA.
Största upplevelsen och största besvikelsen med de länder du besökte?
Största upplevelsen måste jag säga Las Vegas. Går inte att beskriva med ord hur bra det stället är! Utan det måste upplevas på plats.
Största besvikelsen var nog att komma hem haha. Ironisk som vanligt.. Hade höga förväntningar på resan som infriades. Enda minuset var väl vädret. Hade hoppats på en bättre bränna än vad jag fick ..
Var du uppe i världens högsta byggnad Burj Khalifa (828m)? Hur skulle du ta dig ned om du befann dig högst upp och det började brinna halvvägs ned?
Nej utan jag nöjde mig med att se nya Mission Impossible som delvis utspelar sig från Burj! Och jag hade tagit mig ned på samma sätt som dem gör i filmen haha. Bra fråga faktiskt svårt att göra speciellt mycket från den höjden.
Tillbaks i Torvalla mot mixen av gamla hemmalagen Bajen och Handen, hur är känslorna inför matchen?
Blir med lite blandade känslor faktiskt. Kul att träffa och spela mot dem jag känner. Sen lite revanschlust mot gamla tränare osv. Tyckte att vi visade det i senaste fajten vad som krävdes för att vinna mot dem…
Vad tror du om matchscenariot?
Tror att det blir en jämn historia. Brukar bli mycket mål när båda lagen spelar. Fartfylld innebandy på parketten utlovas!
Slutligen, vilken såpastjärna borde lira med Nya Balrog nästa säsong och varför?
Ser gärna Morgan från Ullared i den svartvita dressen nästa säsong. Han gjorde inte bort sig som back i den årliga uppvisningsmatchen som Warberg arrangerar varje år. Var där på plats och scoutade profiler i somras, och vart inte besviken över vad det bjöds på där!
Forza Balrog #68



mars 9th, 2012
Traktorn
Posted in 