Spelschema 2018/19

Spelschema 2018/19

 

Träningsmatcher:

 

Lördag 4/8 Onyx (Div 2)-Balrog Oilers Rosvalla hall A kl 13.00. 8-7

Lördag 18/8 Balrog Oilers-Onyx (Div 2) Botkyrkahallen kl 13.00. 10-3

Lördag 25/8 Balrog Cup Botkyrkahallen.

Balrol Oilers-Hammarby 4-7

Balrog Oilers-Tyresö Trollbäcken 6-4

Balrog Oilers-Gnesta 8-3

Söndag 26/8 Balrog Cup Botkyrkahallen.

Balrog Oilers-Tyresö Trollbäcken 4-6

Lördag 8/9 Järfälla-Balrog Oilers Viksjösporthall kl 12.00 10-5

Lördag 15/9 Balrog Oilers- Bar central Nytorget kl 13.00 3-5

Lördag 22/9 Balrog Oilers-Telge SIBK (Div2) Botkyrkahallen kl 12.00 8-8

 

Seriematcher:

Datum Dag Tid Hemmalag Bortalag Plats Resultat
2018-09-30 Söndag 15:30 Åkersberga IBF Balrog B/S IK Åkerberga Sporthall A  4-2
2018-10-06 Lördag 13:45 Balrog B/S IK Värmdö IF (B) Botkyrkahallen  6-4
2018-10-12 Fredag 20:00 Tumba GOIF Balrog B/S IK Idrottshuset Tumba  3-9
2018-10-20 Lördag 13:45 Balrog B/S IK Råsunda IS Botkyrkahallen
2018-10-28 Söndag 15:30 Runby IBK Balrog B/S IK Väsbyskolan
2018-11-03 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Nacka Wallenstam IBK Botkyrkahallen
2018-11-09 Fredag 20:00 Ingarö IF Balrog B/S IK Ingarö Sporthall
2018-11-17 Lördag 14:00 Balrog B/S IK IBF Offensiv Lidingö Botkyrkahallen
2018-11-25 Söndag 17:45 Huddinge IBS Balrog B/S IK Fleminghallen
2018-12-02 Söndag 19:00 Hammarbyhöjden IBK Balrog B/S IK Västertorpshallen
2018-12-08 Lördag 12:00 Grimsta AIK Balrog B/S IK Smedgärdshallen
2018-12-15 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Ekerö IK Botkyrkahallen
2019-01-12 Lördag 13:30 Balrog B/S IK Åkersberga IBF Storvretens Sporthall
2019-01-20 Söndag 17:15 Värmdö IF (B) Balrog B/S IK Värmdö Sporthall
2019-01-26 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Tumba GOIF Botkyrkahallen
2019-02-03 Söndag 13:15 Råsunda IS Balrog B/S IK Råstaparkshallen
2019-02-09 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Runby IBK Botkyrkahallen
2019-02-15 Fredag 19:45 Nacka Wallenstam IBK Balrog B/S IK Ormingehallen
2019-02-23 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Ingarö IF Botkyrkahallen
2019-03-02 Lördag 12:00 IBF Offensiv Lidingö Balrog B/S IK Bodals Bollhall
2019-03-09 Lördag 14:00 Balrog B/S IK Huddinge IBS Botkyrkahallen
2019-03-16 Lördag 12:15 Balrog B/S IK Hammarbyhöjden IBK Storvretens Sporthall
2019-03-23 Lördag 13:00 Balrog B/S IK Grimsta AIK Botkyrkahallen
Ekerö IK Balrog B/S IK Mälaröhallen